| IIIshaneIII a întrebat:

Am un Nokia n73 si se incarca singur fara sa fie pus la incarcat, problema e ca nu termina niciodata de incarcat azi dimineata l-am scos de la incarcat si acum incarca fara sa fie pus la priza

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca s-ar incarca complet ar fi bine. Faci economie la curent.

Bula
| Bula a răspuns:

... inca un aparat pe baza de windows big grin

| anonimg a răspuns (pentru Bula):

Symbian OS 9.1, S60 3rd edition
https://m.gsmarena.com/nokia_n73-1550.php
Mi-e dor de symbian. Am avut un N95; foarte bun telefonul la vremea lui.

| Bula a răspuns (pentru anonimg):

Scuze, am facut confuzie.
N73 chiar a fost un telefon reusit, la vremea lui.

Bula
| Bula a răspuns:

Uitandu-ma la caracteristici, el folosea baterii care inca trebuiau formatate.
La aceea generatie de baterii, au fost cazuri cand indicatia nu a corespuns cu energia magazionata in baterie De exemplu, daca a fost partial descarcat si ai incarcat peste, atunci doar diferenta era vizibila pe afisare, care arata bateria descarcata cand a scazut la nivelul anterior incarcarii.
Rezolvarea a fost formatarea bateriei, dupa ce s-a descarcat complet si telefonul s-a inchis.

Formatarea bateriei:
O incarcare de 12-14 ore urmata de descarcare completa, urmat de o noua incarcare de 12-14 ore si descarcare completa pana la oprirea telefonului.
Dupa a doua descarcare, bateria se poate folosi din nou in parametrii si indicatia normala.

| LPCTSTR a răspuns:

Probabil un caz foarte grav de lag.

| gelu1970 a răspuns:

Intotdeauna am spus că Nokia reprezintă viitorul.
Așa nu consumă curent.

| IIIshaneIII explică:

I-am dat restart nu se mai incarca wireless acum arata 3/7 liniute.

| Anonymus123123 a răspuns:

Poate că își păstrează curent în baterie și chiar daca îl scoți de la încărcat curentul păstrat în plus incepe sa in care ce bateria. Dar doar arată că se incarca și nu se incarca curent sau chiar daca nu îl pui la încărcat are curent mereu?

| Anonymus123123 a răspuns:

Îți sugerez să îți cumperi ceva mai bun decât un butonaș =)