| anonim_4396 a întrebat:

Am un Samsung Galaxy S4 I9505, şi nu merge să-mi pun cartela în el, o împing şi ea tot vine inapoi!
Îi trebuie schimbată placă de bază sau cititorul de SIM?

2 răspunsuri:
andreia67
| andreia67 a răspuns:

Daca soclul SIM nu este defect/uzat ar trebui sa o poti impinge pana la fund si sa ramana acolo, se retrage undeva un 0.5-0.7mm nu iese afara. Ca sa o scoti apoi tot asa o impingi pana la fund si sare afara. E soclu "destept" nu din ala in care pur si simplu impingi si tragi cartela. Deci o impingi ca sa intre si o impingi apoi ca sa iasa.

| Rpgdei a răspuns:

La unele modele se poate schimba cititorul, la altele toată placa. Stai liniștit, intre baterie și cartela taie ceva micut exact cât trebuie ca, cartela sa intre (ex cardul de pe care scoți simul) baftă