| Jocker257 a întrebat:

Am un Samsung galaxy young 2 si nu-mi citeste cardul sd (cardul de memorie). Introduc cardul sd si dau activare card sd ( din setari ). Dupa un timp imi apare ca cartela sd a fost eliminata. Ce pot face?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca este in garantie trimite-l la magazin impruna cu taoate cele din cutie, factura in copie si garantia in original. Daca nu este in garantie mergi la cineva sa-ti faca o reinstalare de soft sau un update dupa cum este cazul.

| BogdanSVPetc a răspuns:

As zice ca cartela SD e de vina, influentata de o protectie rea(virus).
Smartphonurile sunt optimizate foarte bine, si rar sunt intalnite astfel de probleme generate din cauza lor.
Probeaza cardul altundeva si daca esti sigur ca e el revin-o sa te ajutwinking