| HaDeS4DoTa a întrebat:

Salut, am un Samsung Galaxy Pocket si recent nu-mi mai citeste cardul... l-am reformatat si nimic... cand demontez cardul din setari straight face tot ce am in card imi apare ca si file care nu pot fi citite..cand il montez nu apare nimic in card decat. android_secure si Lost.dir. putin ajutor va rog!

2 răspunsuri:
| TudyCFR a răspuns:

Problema vine de la card incearca cu un alt card sa vezi daca merge si daca merge inseamna ca ti dus tie cardul daca nu atunci ii problema cu Samsungu.

| EO_Doar_1999 a răspuns:

Fa unreboot total, adu telefonul la setarile din fabricasi o0 sa il citeasca! Tin sa precizez ca am avut o problema de genu ncu noul meu galaxy s3mini, spunea: "se proceseaza" si asteptam pana la 2ore si nici un rezultat. am rebootat telefonul si acuma il citeste!
dar poate fii si cardul, datorita faptului ca lamele din varful sau, (cele de culoare aurie) sunt sensibile mai ales daca sunt sub 8gGb, cea ce se poate intelege ca prin contactul lamelelor cu alte suprafete cardul se duce in arele oras al Sd-urilor. concluzie mai incearca odata cardul tau,
incearca un al 2-lea card
dul la un specialist gen cei de la altex sa iti spuna daca problema e de la fabrica sau telefon
apoi daca problema e de la telefon rebuteazal, daca e de la fabrica cere repararea. Du-te in locul de unde ai cumparat telefonul, impreuna cu un adult si garantia primita la el.