| AndreeaDeeaDs a întrebat:

Am un Samsung J5 2017 care are display-ul spart, dar vreau sa recuperez de pe el anumite documente si niste poze. Cum as putea sa procedez? Nu se mai vede nimic pe el (doar dungi verzi), dar este functional in schimb.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Conectand telefonul la un calculator printr-un cablu de date USB, majoritatea continutului telefoanelor se poate "vedea" /transfera. Exceptii sunt cazurile cand telefonul cere confirmare prin ecran /touchscreen.
In aceste cazuri poti accesa telefonul doar printr-un ecran functional. Daca duci telefonul la un service, iar acolo i se conecteaza un ecran bun (macar provizoriu), atunci se poate face transferul, dar trebuie sa fii prezent si tu pentru acordarea codului de acces.

Cel mai bine e sa se schimbe ecranul, dar trebuie anuntata persoana care face schimbarea sa aiba mare grija, sa nu se steraga informatiile din telefon!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

EaseUS MobiMover, sau syncios,

| Barzu_Iulian_1999 a răspuns:

Nu ai un laptop? Sau pc. Daca ai puneti cablul in pc si telefon si transfera ce vrei. Sau poate ai facut un backup. Cu atat am putut fi de ajutor