| Huțanu_Ana_2001 a întrebat:

Am un Samsung j5 2017 si ma intrebam de ce nu imi vibreaza tastatura originala si butoanele de jos... Poate ma puteti ajuta. Mulțumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| mihneajuk a răspuns:

La ora asta iti vine tie ca de ce nu iti vibreaza tastele? Lasand gluma la o parte uite cum faci:te duci la setari si cauti sunete si vibratii, dai in jos la sistem(ar fi preferabil sa ai Android 7 sau mai nou)si o sa vezi sunete la atingere si ii dai on daca dai mai jos o sa vezi feedback atingere taste o sa fie acolo tonuri tastatura apelare si ii dai on daca tot nu merge tot la feedback atingere taste mai jos o sa vezi sunet tastatura si ghici...ii dai on. Daca nici asta nu merge verifica daca ai macar volum la sistem, ca sa ai volum la sistem dai pe butonul de a mari volumul (scuze pentru repetare) si dai la, sigla de la setari mai in stanga, si ii dai la maxim jos unde vezi "volum sistem"daca nici asta nu merge atunci nu stiu. Sper ca te am ajutat.Pls funda ca va fi prima mea funda pe acest site.