| mihaiwz98 a întrebat:

Am un Samsung S7 cu folie de protectie pe ecran.L-am scapat din buzunar fix pe ecran,si cand l-am ridicat ecranul era foarte ciudat,nu era deloc spart sau zgariat,dar culorile complet random, verde alb samd, touchscreenul fiind nefunctional. Dupa cateva ore ecranul era negru pe o suprafata 3/4, tot ce mai fiind observabil pe ecran fiind bateria si reteaua wi fi sus, in culori complet diferite, iar a 2 a zii fiind tot ecranul complet negru. Tastele se aprind la apasare, luminile led se aprind la notificari.Care ar fi probema si a mai patit cineva ceva asemanator si cum a rezolvat?

Răspuns Câştigător
| Illuminati2016 a răspuns:

S-a spart afisajul, va trebui sa il schimbi cu tot cu sticla deoarece este lipit laolalta.mergi in service, dai cateva sute de lei si e ca nou funda?

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

S-a spart display-ul, trebuie schimbat.

| gelu1970 a răspuns:

Schimbi display.

| Iunix a răspuns:

Nu sunt specialist. Dacă zici că ecranul nu s-a spart... la telefoanele mai vechi ( cred că poate şi la cele noi ) ecranul e conectat la placa de bază printr-un fel de mufă, poate din cauza şocului nu mai e bine conectat.

Telefonu mai e în garanție?
Dacă da atunci poți să-l duci la ub service în garanție ca să vadă ce are. Numai să nu le spui că l-ai scăpat pe jos că altfel îşi vor da seama că e vina ta şi garanția e anulată.

| Adry05 a răspuns (pentru Iunix):

I s-a spart display-ul, garantia nu acopera asa ceva, acopera defectele din fabrica nu c-a spart telefonul ca l-a scapat din mana.

| Iunix a răspuns (pentru Adry05):

" nu era deloc spart sau zgariat "

| Adry05 a răspuns (pentru Iunix):

Cand apare asa e vina display-ului, la fel am patit si nu se sparsese, si am fost cu el la service si a zis ca e displayul