| laurentiufilip a întrebat:

Am un Samsung Star II si nu stiu cum sa scot widgeturile de pe fundal cum sa fac?

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Daca ai mai multe ecrane principale, dai pe "widget", intorci telefonul si stergi celelalte ecrane.
Te intorci in ecranul principal, revii cu telefonul vertical, tii apasat cateva secunde widget-ul respectiv si il tragi in bara neagra de jos.
Asa faci cu toate. Cand ai terminat, din nou apesi "widget".
Poti sa faci pe urma mai mult ecrane daca vrei.

1 răspuns:
| cupcakeX3 a răspuns:

În cele mai multe cazuri trebuie să ții mai mult timp apăsat pe ele și le tragi într-un coșuleț de gunoi, sau dacă nu încearcă la setări -> afișaj. Succes!