| SadBlackAngel a întrebat:

Am un stick usb de 4gb si vreau sa il fac bootabil
am windows 7 usb/dvd download tools, a bootable usb si win to flash. Si am si imagine iso cu windows 7.
Dar cand intru in oricare din aceste programe imi da eroare la bootarea acestui usb stick
cine ma poate ajuta?
P.s. Sticul are 3 ani

3 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Nu conteaza cat de vechi e stick-ul. Daca functioneaza, e bun. Fa-i un full format NTFS sa fi sigur si foloseste RUFUS.
http://rufus.akeo.ie/
iar la "Create a bootable disk using"
alegi imaginea ta cu Windows 7".
- Vezi in BIOS sa setezi la prima optiune de bootare USB (removable media), pe urma CD, si HDD.

| horia2012 a răspuns:

Imaginea o folosesti asa cume e ea,
(ISO-cum ai descarcat-o de pe net) nu o incarci intr-un driver virtual, de genul "Deamon tools".

| robert35 a răspuns:

Te ajut stickul tau are softul cam slabut asa am patit eu mi-am luat altul si mi-a mers cauta pe net programul asta este foarte bun http://rufus.akeo.ie/ an rest cautati al stik sa nu fie made an china