| Ana_Mircea_1985 a întrebat:

Am un telefon de la eMAG inca in garantie si acum vreo 3-4 luni mi-a cazut pe jos si s-a zgariat un pic pe carcasa in colt stanga jos. De vreo saptamana imi apar pe ecran niste chestii ciudate(linii) iar apoi se blocheaza si trebuie restartat. Se mai poate repara la service la eMAG tot pe garantie, sau daca a cazut am pierdut si garantia?

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În general, dacă ai scăpat telefonul pe jos NU mai este valabilă garanţia...

Totuşi, NU ai nimic de pierdut dacă mergi cu telefonul la ei, mai ales dacă NU are semne vizibile la exterior.

Deci, du-te la eMAG şi încearcă; NU trebuie să le spui că a căzut pe jos.

Toate cele bune.

| zdrangoi a răspuns:

Du-te cu el la service-ul unde ai garantia incearca.
Daca se cunoaste ca a fost lovit banuiesc ca nu o sa-l repare, dar cu o mica "atentie" cine stie?

| ArekkusuKage a răspuns:

Da dar daca este Samsung nu nu merge dar daca este alt telefon sar puea sa aiba o copie a garantiei si sa ti-o poata printa si tie! succes sa imi lasi comentariu si sa imi spui ce ai facut

| viktor7 a răspuns:

Nu este adevarat poate sa iti cada de... garantia ramane pana umbli tu la el( schimbi softul ii deschizi carcasa etc) poti sa iei legatura cu cei de la eMAG si sa ii intrebi ce si cum. FUNDA?:X