| Alexandra1245780 a întrebat:

Am un telefon Doogee y8 si are senzor de amprenta, asta scria in descrierea telefonului iar pe spate are un patratel sub camera adica locul amprentei.Nu gasesc niciunde cum pot baga amprenta. Despre ce e vorba?

3 răspunsuri:
| Bogdan70001 a răspuns:

Din ce am vazut telefonul are amprenta si daca este noua banuiesc ca si functioneaza, DAR ESTE FRONT-MOUNTED adica amprenta se afla pe butonul de home din centru, ca la iPhone
de exemplu.
Funda?

| AllyAlexandra20 a răspuns:

De obicei găsești asta în setări, la "Ecran de blocare& parolă" -> "Gestionati amprentele". Cel puțin așa este la mine, nu știu dacă este la fel și la tine

| RuskiAlex11 a răspuns:

De obicei in setari au numele de "Biometrics security" sau gasesti la Lock Screen