| LegalL a întrebat:

Am un telefon Hwawei Ascend y530…as vrea sa stiu de ce ma scoate din anumite jocuri fara ca eu sa apas pe butonul home...imi iese din senin dar mie imi arata ca jocul inca este pornit.As vrea un raspuns cat mai repede si o sugestie cum sa scap de aceasta problema.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Telefonul iese din jocuri deoarece nu are destulă memorie RAM. Memoria RAM este folosită pentru aplicații și jocuri. Cu cât memoria RAM este mai mare, cu atât jocurile vor merge mai bine. Îți recomand un telefon nou cu minim 1GB memorie RAM.

1 răspuns:
| Qweerrrtttyyy a răspuns:

Pentru ca telefonul nu accepta jocul si eu am un Orange nivo si tot aceeasi intrebare mi-o puneam si eu, pana am aflat singur... laughing, jocurile sunt prea avansate pentru telefon