| vladtaurus a întrebat:

Am un telefon Lg l3 si numai merge butonul Power ( incarca, se aprinde displayul ) dar numai pot sa-l pornesc si nici sa intru in recovery mode. Daca nu reusesc sa-l fac si are cineva nevoie de piese din el sa ma contacteze.

17 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Te duci la un GSM să ţi-l resofteze, nu prea se cumpără telefonul tău pe piese.

| vladtaurus explică (pentru Evolution):

Am rezolvat singur laughing mai bine taceai daca nu stii despre ce vb

| Kilobyte a răspuns:

Salutare,

Contacteaza-ma pe mail : kilobyte202005@yahoo.com

| vladtaurus explică (pentru Kilobyte):

Am rezolvat, acum stii cumva cum pot sa mut functia butonului power cu alt buton pentru ca pot sa il pornesc doar cu ajutorul pc-ului

| Kilobyte a răspuns (pentru vladtaurus):

Poti sa ii faci root si atunci poti muta functia butonului power pe alt buton sau combinatie de butoane.

| vladtaurus explică (pentru Kilobyte):

Exact asta incerc dar nu reusesc

| vladtaurus explică (pentru Kilobyte):

Exact asta incerc dar nu reusesc, am tot incercat cu codul *#*#7594#*#* si nu merge am incercat si cu programul pentru coduri si din taste si nimic. Daca il inchid imi e ca iar nu il mai pornesc

| Kilobyte a răspuns (pentru vladtaurus):

Uite aici cum se face : http://www.youtube.com/watch?v=ZuLPZCeCeLY

| vladtaurus explică (pentru Kilobyte):

AM facut root-ul ( am urmat pasi din tutorial), dar cum fac sa mut si butonul?

| vladtaurus explică (pentru Kilobyte):

Cu una din aplicatiile astea pot sa imi deschid telefonul? ( cand este inchis de tot) Tu ai zis "Poti sa ii faci root si atunci poti muta functia butonului power pe alt buton sau combinatie de butoane. " Dar eu as vrea sa mut functia butonului power pe functia unui buton de volum dar nu gasesc cum... si imi vine greu sa cred ca merge cu vreo aplicatie ca telefonul este inchis. Acum cand l-am pornit l-am pornit cu ajutorul calculatorului.

| vladtaurus explică (pentru Kilobyte):

Am incercat cu prima aplicatie si nu a mers, tot cu ajutorul pc-ului l-am pornit

| Kilobyte a răspuns (pentru vladtaurus):

Deschiderea telefonului se face fizic prin butonul de Power (asa este la orice telefon si e logic sa nu ai cum sa il pornesti cu alt buton cu soft original).

Schimbarea a ceea ce face butonul de Power este posibila doar cand telefonul este pornit deoarece se face din software (pe soft original).

Cauta pe xda un custom rom ce este facut sa porneasca prin apasarea altui buton decat cel de power.

| vladtaurus explică (pentru Kilobyte):

Crezi ca imi iau 100 de ron pe el, eu pot sa il pornesc oricand dar se reseteaza tot telefonul

| Kilobyte a răspuns (pentru vladtaurus):

Unul functional este cam 150 lei, nu cred ca gasesti sa il dai cu 100 lei

| Fcsb_GeoRge_1997 a răspuns:

Salut Vlad sunt în aceeași problemă cu tine și te as ruga frumos sa mă ajuți și pe mine, am văzut ca tu l ai făcut
Pentru contact
Fb: George Adrian
Pe fb am poza cu fata și cu o bluza gri!
Mersii mult!

| sorana321 a răspuns:

Ai reusit sa-l aprinzi? cum? si eu am aceeasi problema si nu stiu ce sa fac