| xLyna a întrebat:

Am un telefon Sony xperia miro, si cam am o problema cu trimisul smsurilor, toata ziua am incercat sa trimit smsuri dar nu pot si nu stiu cum sa fac. Ma puteti ajuta? Va rog din suflet: o3

3 răspunsuri:
| AdiSR a răspuns:

Intri pe rubrica mesaje şi în colţul din dreapta sus ai un creion cu un plus. Da-i click acolo. Pe ecranul următor tot în colţul din dreapta sus, da-i click pe omuleţ şi îţi selectezi contactul/contactele pentru expedierea mesajului. Apoi... faci click pe "Scrieţi un mesaj", îţi scrii mesajul şi apoi apeşi pe trimitere.

| xLyna explică (pentru AdiSR):

Problema mea e alta, stiu cum sa trimit dar nu merge, si nu stiu cum sa fac sa mearga, apas pe trimitere si imi scrie imediat,, Se trimte.'' apoi imi apare,, Nu a fost trimis :-( ''. Nu stiu cum sa rezolv asta.

| AdiSR a răspuns (pentru xLyna):

Uff... poate-i o problemă de operator. Ai problema asta de când ai telefonul?