| alexxy9832 a întrebat:

Android 4.2.2 vine cu limba romana?

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Tot ce este pe piata romaneasca (prin magazine) vine si cu limba romana. Mai sunt telefoane aduse de firme mici sau aduse de persoane de peste granita care n-au limba romana. Oricum la un atelier serios se poate instala si limba romana.

| sltlp a răspuns:

Depinde de telefon, dar in general(90%) au limba romana integrata.

| MCG a răspuns:

Da, se modeaza cu soft de limba romana

| piratuu a răspuns:

Normal ca da! Doar trebuie sa cauti limba si s-o setezi imediat ce ai instalat sistemul de operare.

Răspuns utilizator avertizat
| xerxess a răspuns:

Da..intri in setari si selectezi limba romana