| anonim_4396 a întrebat:

Aplicatiile de pe care se fac comenzi la taxi online iti pot detecta telefonul (nu ma refer la locatie, ma refer la telefon in sine)?

3 răspunsuri:
| alexs99 a răspuns:

Firmele de taxi iti pot detecta numarul de telefon daca suni cu numar privat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La numarul de telefon te referi. Da, poate fi detectat. Ei folosesc aceeasi aplicatie ca si politia. Chiar daca suni cu numar privat, ei ti-l vad.

| lorenamihailescu a răspuns:

Pe acele aplicatii nu suni, ci doar iti scrii numele si adresa si trimiti comanda