| orosdoru a întrebat:

Sal TPU.Imi merge cam greu telefonul(Orange Pasadena).Ce ar trebui sa fac? Am oprit aplicatiile care nu imi foloseau dar tot asa merge.Daca ii dau revenire la datele din fabrica imi va sterge absolut tot din telefon? Ma refer la jocuri,aplicatii, imagini etc.Un raspuns mai detaliat. FUNDA URGENT

Răspuns Câştigător
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Functionarea lenta a telefonului poate fi cauza numeroaselor aplicatii instalate pe acesta. Revenirea la setarile din fabrica poate rezolva aceasta situatie, insa este bine de stiu ca in urma unei astfel de resetari se pierd toate datele salvate pe telefon. In cazul in care problema persista recomandarea noastra este sa apelezi la un service autorizat.

O zi buna,
Orange Helper

| orosdoru explică (pentru OrangeHelper):

Mai am o nelamurire.Cum pot sa imi schimb culoarea sau modul de deblocare(cel cu apasarea de 2 ori pe ecran, in afara de bulinele alea sa trasez linii). Multumesc

| anononymos a răspuns (pentru orosdoru):

La imagine tine apasat pe ecram mai mult de 5 secund o sa iti apara o asta cu setari apasa wallpaper-urisi alege fundalul iar pentru a schimba culoarea telefonului cu alb uitate in coltul de sus stanga e o mica fanta introduce unghia si si trage usor in jos pe segmenta cobori tragi de invelis