| Ateistu a întrebat:

Apple IPhone 5s
Ce parere aveti despre acest telefon?
Parerea mea este ca acest telefon este un produs Apple de calitate
Acest smartphone are o camera performanta arata extraordinar si se misca perfect fara lag datorita ios 7
Ce credeti merita 2700 de lei? Eu sunt de parere ca merita fiecare banut

65 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Din banii aia iti iei un HTC ONE care bate la fundul gol iphone ul

| Jipa95 a răspuns:

N-as da nici 1500 lei pe 5s. La cat costa, imi iau un S4/S5 cu o performanta de 10x mai mare, un display mai bun, si o fiabilitate mai crescuta decat la Iphone.

Răspuns utilizator avertizat
| Jipa95 a răspuns (pentru Ateistu):

Atuni orienteza-te catre LG G3, matura cu Iphone pe jos!winking ai si calitate, si fuiditatewinking

Răspuns utilizator avertizat
| Jipa95 a răspuns (pentru Ateistu):

Praf mah? Haide sa fim serios compara si tu procesorul LG-ului, cu Iphone, la fel si memoria ram :*

Răspuns utilizator avertizat
| Cristian_Danut_1997 a răspuns (pentru Jipa95):

Daca ar fi sa ne luam dupa cifre, toate ar fi mai bune ca iphone-ul. Hai sa vedem cand androidul o sa reuseasca o colaborare hardware - software la fel cum e pe iphonewinking

| nutuxcristian a răspuns (pentru Jipa95):

Conteaza si calitatea produsului. Crezi ca daca ii puneau ecran de 5", si puneau plastic era mai bine? + pixelizarea ecranului.
Performanta de 10x mai mare cum spui tu, nu este decat o abureala chineazasca a celor de la Samsung. Pun componente create in Koreea, no-name. Cum iti suna tie Samsung Galaxy S4 1600 ron, pe langa masini de spalat, frigidere si aere conditionate Samsung? Cred ca mai performanta e o masina de spalat decat S4- ambele de la Samsung.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

N-as da 2700 Lei pe un rahat pe care il arunc 2 ani mai tarziu nici sa ma pici cu ceara. E ca si cum as lua banii si i-as taia marunt cu o forfecuta. Desi am banii astia nu o sa-i dau atata timp cat oi trai pe niciun smartphone. Dupa parerea mea tot ce depaseste suma de 300 Ron deja este exagerat, indiferent de brand si model. Sunt niste nenorocite de bucati de plastic.

Răspuns utilizator avertizat
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru Gass93sv):

Acu pe bune, 2700 RON sunt bani multi, un roman munceste in medie 2 zile (16 ore) pentru 100 RON. 2700 RON inseamna 432 de ore de munca adica 54 de zile lucratoare din viata ta. Cat de ahtiat si obsedat sa fii sa dai atat pentru o bucata de plastic care practic nu te ajuta cu nimic (poti trai foarte bine si fara ea). Inteleg sa cheltui banii astia sa-ti iei ceva util : mobila, covoare, o masina de spalat, poate chiar sa-i pui deoparte pentru o masina personala. Dar trebuie sa fii elefant rau ca sa-i dai pe un telefon. Daca il scapi pe jos ce faci, plangi langa el?

Răspuns utilizator avertizat
| DenisIonut01 a răspuns:

Isi merita banii dar la banii aia mai bine iti iei un android (HTC, Samsung)

| mont a răspuns:

Si eu zic ca merita, diferenta de pret pana la iphone 5C e prea mica, asa ca mai degraba eu as prefera 5S-ul. Apple in general are produse ok.

Răspuns utilizator avertizat
| notefree a răspuns:

Merita pentru ca are procesor 64 bit
Dar la bani astia ii puteau pune un ecran mai mare.

| LenoreVoldaren a răspuns:

Mie îmi place foarte mult acest telefon. Îmi place TOTUL la el. Mai puțin prețul foarte piperat. 2700 lei este doar varianta de 16 GB, ceea ce pentru mine e puțin. Eu aș opta pentru modelul de 32 de GB sau chiar 64, dar mai mult pentru cea de 32. Are prețul foarte mare din cauza materialelor folosite, în special din cauza aluminiului, care este extrem de scump și umflă mult prețul iPhone-ului. De asemenea, iPhone 5c este confecționat dintr-un plastic dur și bineînțeles scump.
Deci, părerea mea e, că dacă ai bani, ia-ți iPhone 5s. Dacă vrei ceva mai diferit și mai bun, așteaptă o lună-două până apare 6-le.

Răspuns utilizator avertizat
| LenoreVoldaren a răspuns:

Pe bune acum, vă certați? Gusturile nu se discută! Ia mai tăceți toți din gură!

Răspuns utilizator avertizat
| MonstruletulDinBomboaneExpirate a răspuns:

Merita. Eu sunt de parere ca 5c e mai bun, ii poti schimba carcasele si e mai ieftin.

| florin96ak47 a răspuns:

Ia-ti iPhone daca esti cocalar sau un batranel, de banii aia iti poti lua smartphone mult mai bun: LG G3 si HTC ONE spala pe jos cu orice iPhone. Nu crede tu ca e atat de scump pentru ca e foarte performant, telefonul costa atat pentru ca are aluminiu si alte prostii si pentru ca e facut de Apple, care pipereaza preturile doar pentru ca e "de firma".
Am avut iPhone si mi s-a parut prea simplu pentru ca ai prea putina libertate pe el (in afara de sunat si trimis mesaje, obviously, poti sa schimbi imaginile, sa scoti aplicatii jocuri, sa umblii putin prin setari si cam atat...). Insa e bun daca vrei sa il cumperi la un batranel.
Momentan am un Samsung, dar ma gandesc sa il schimb pe un LG sau poate HTC.

Răspuns utilizator avertizat
| florin96ak47 a răspuns (pentru Ateistu):

Nu trebuie sa ai iPhone ca sa fii cocalar, ajunge sa scrii ca tine happy
Iphone 5S are procesor dual-core la 1, 2 GHz, iar S5 are procesor Quad-core 1.9 GHz si quad-core 1.3 GHz Cortex-A7. Deci compara tu un telefon dual-core (iPhone 5S) cu un telefon octa-core (Samsung Galaxy S5). IPhone-ul merge fluent doar pentru ca are iOS, nu pentru ca e puternic, documenteaza-te inainte sa scrii prostii pe internetwinking

Răspuns utilizator avertizat
| florin96ak47 a răspuns (pentru Ateistu):

Pune mana pe carte, la cum scrii cred ca nici un Nokia 6130 nu-ti permiti, si mai vorbesti ca ai testat multe, le-ai ciordit sau cum?
1) Sunt mai multe variante de Samsung Galaxy S5, dovada ca nu esti informat.
2) Degeaba are 64 bits daca are procesorul varza.
3) Nu esti, pentru ca "1)" si pentru ca in afara de internet, nu poti compara doua device-uri cu sisteme de operare total diferite, cum am mai spus, iPhone-urile au iOS, de aceea ruleaza fluent; iOS-ul nu cere performanta de la procesor. Pun pariu ca nu ai mai mult de 10 ani.

| galyperf89 a răspuns:

Da,este un telefon foarte bun, are ecranul mare, se misca iute, nu este greu de manevrat si iti poti pune pe el orice aplicatii vrei.Pretul este totusi cam mare,dar fiind ultimul strigat si cel mai tare din parcare(momentan), s-au gandit si ei sa se scoata.winking Dar daca vrei sa il iei, eu zic sa mai astepti sa se ieftineasca sau poate apare altceva care iti va placea mai mult, eu stiu.un Samsung sau un Lg, vezi tu. Sper ca te-am ajutat. Funda?

| Zarrel a răspuns:

Într-adevăr este un telefon bun.
Bateria tine ceva mai mult fata de modelele anterioare : 4; 4s.
Navigare net superioară vs Android.
Aspect plăcut dar sesibil la zgârieturi.
Eu zic sa nu te grabesti. In max 2 luni apare IPhone 6. Acesta se anunța f interesant.
Va apărea in 2 modele, versiunea normala si versiunea tab automat ceva mai mare.

Răspuns utilizator avertizat
| Gigiluciaffjjg a răspuns:

Sall.Apple.iphone zici ma..eu am 5s space gray nu se zgarie 5s decat 5 asta are culoare ca la ip.4 asa de protectie de zgarieuri iti rec Space Gray dar sincer sa fiu gold si silver da mai bine la ochii pref gold tel este ok la moda lux pe romaneste merita banii si apropo modelul pe 64gb il gasesti la pretul de 2629 lei pe mobile expres dar ori ce ai face nu da banii pe android toate chinezarile fol android un tel res cum e iphone are softu-l lui propiu nu comun si app designu-l e in california el e facut in sua (i more) detalii si asamblat in china deoarece e mana de lucru ieftina.merita iphone 5s aluminiu! nu petrol(plastic)