| Ateistu a întrebat:

IPhone 5s sau iPhone 6?
am un s4 acuma
ce parere aveti? iPhone 6 =3700 de lei
iPhone 5s =2700 de lei
merita sa cumperi iPhone 6 pentru ca are un ecran mai mare si cam atat?
va place cum arata iPhone 6?
multumesc de raspunsuri

16 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Ai auzit ca iphone 6 e asa bun ca se curbeaza daca-l tii in buzunar? Asa e de bun.Chiar merita o caruta de bani!

| NextGen a răspuns (pentru viotedy):

Frate, ma si enervezi, ai vazut si tu pe youtube ca iphone 6 '' se curbeaza '', dar eu cred ca ai probleme mari cu vederea. In primul rand, singurul telefon de la Apple care se indoaie este Iphone 6 Plus care se indoaie datorita marimii si pentru ca este foarte subtire, iphone 6 nu se indoaie nici pe departe cat varianta PLUS. In al doilea rand, cu multa putere in ''degete'' orice telefon se indoaie. Si oricum, este un telefon foarte bun, care ruleaza orice, este exclusiv cel mai rapid telefon, cu toate ca fata de alte telefoane ca de exemplu Note 4, S5, care au n gb ram si n GHz procesor, dar degeba fiind mai lent decat un iphone 6 pe care il desconsideri asa mult. Stii vorba aia, vulpea acre nu ajunge la struguri zice ca sunt acrii.

| viotedy a răspuns (pentru NextGen):

Asa e cum zici tu!

| SouLIce a răspuns:

Din punct de vedere al aspectului, produsele Apple sunt foarte frumoase, chiar si asa diferenta de pret comparativ cu 5s si cu ceilalti competitori nu se justifica
Sfatul meu este sa iei HTC one m8
Daca vrei neaparat ios cumpara iphone 6

| AlexL28 a răspuns:

I-ati mai bine un Z3, uitate l review-uri pe YouTube sa vezi ce bine arata pe langa Iphone 6

Răspuns utilizator avertizat
| AlexL28 a răspuns (pentru Ateistu):

S4 e ****, Z3 e de 5 mai rapid si nu are lag, Android-ul in prezent nu mai are lag, TouchWiz-ul lui Fucksung are lag numai. Uite un video ca sa vezi cum arata Z3 pe langa Iphone 6:
http://www.buhnici.ro/......-impresii/
http://www.buhnici.ro/2014/09/27/video-apple-iphone-6-plus-unboxing-review/

| PreaTareღ a răspuns:

IPhone 5 sau Iphone 6?

Nu prea as alege din ele, dar iPhone 5 mai bine decât 6.

| AliLina2 a răspuns:

Mie imi place mai mult 5..la 6 nu preaq se vad schimbarile.e o porcarie.ce are iphone 6 fata de 5? procesorul mai mare cu un pic(5 are 1, 3 ghz iar 6 1, 4 ghz..in rest nimic.)bateria tine mai mult la 5..au aceleasi camere si pe fata si pe spate..ambele au senzor de amprenta..ambele au aceeasi viteza prin MB.e o porcarie iphone 6..nu se vad schimbarile aproape deloc.

| TwiSt1997 a răspuns:

Iphone 5s e foarte mic, trebuie sa fii prost sa dai 27 milioane pe un telefon de 4 inch.De ce tii neaparat sa-ti iei iphone? Ia-ti un s5, sau un z2, chiar note 3.

| Mariusflo a răspuns:

Salut,

Eu as alege acest model: http://bit.ly/1nXcB6s in special datorita procesorului, a camerei si display-ului foarte clar.

Răspuns utilizator avertizat
| BroRo01 a răspuns:

Eu zic sa iei 5s pentru ca ii mai ieftin si nu este aproape deloc difernta intre ele

| NextGen a răspuns (pentru BroRo01):

Frate, daca nu erau diferente intre ele, atunci nu se mai facea acest telefon (iphone 6 ), plus ca cei de la Apple stiu ce fac, si au incercat cat de mult sa imbine designul telefonului cu performanta, si dupa parerea mea au reusit.Iti spun eu ce are in plus? Pai, ecranul la iphone 6 este mult mai bun decat cel de la 5s, fiind Retina HD, cel de la 5s doar Retina, e ca si cum ai compara un televizor normal cu unul care este Full HD, care vede mai bine? A doua diferenta este marimea, care pentru mine conteaza si mii se pare o idee buna sa mareasca putin telefonul, era prea mic si depasit de uriasii de la Samsung, LG, etc.A treia diferenta este Chipul A8 cu arhitectura de 64-bit, nu doar considerabil mai rapid decât un chip A7, dar şi cu 50% mai eficient din punct de vedere al consumului (iar A7, ca sa stii si tu este cel de la 5s ).A patra diferenta este procesorul M8, si cu multe aplicatii noi si imbunatatite, stii permanent viteza sau distanţa până la destinaţie, iar cu noul barometru, chiar şi altitudinea. A cincea diferenta este camera noua, imbuantatita iSight cu Focus Pixels, autofocus mai rapid şi înregistrare video 1080p HD la 60 fps sau slow-motion la 240 fps, mult mai bun decat 5s. A sasea diferenta este wireless-ul mai rapid, reţelele 4G au viteze de până la 150 Mbps, iar cele Wi-Fi sunt mult mai rapide cu noul standard 802. 11ac. Tocuh ID-ul este mai bun, mai sigur si mai imbunatatit fata de cel de la iphone 5s. A saptea diferenta este bateria care este mult mai mare si mai buna decat cea de la 5s, tine mai mult, adica mai bine as sta cu un telefon o zi si ceva fara sa-l incarc decat 4-5 ore ca la 5s.Si nu in ultimul rand, iOS 8-ul care este mult mai placut decat iOS 7 si cu o tehnologie mai buna. Iti spun si tie cum i-am spus altuia de aici, vulpea care nu ajunge la struguri spune ca sunt acrii. Deci, ce zici, nu au nicio diferenta intre ele, nu-i asa?

| Pitica1997 a răspuns:

1. Eu aș spune iPhone 5s
2. Eu zic că dacă tot ții să îți iei un iph6, să mai aștepți ceva, până se mai ieftinește..nu știu, zic.
3. Și-a luat o prienetă de-a mea iph6, și ea e super încântată de el, dar mie, sincer nu prea îmi place. Desigur, fiecare are părerea lui, deci, nu știu ce îți place ție.winking

Răspuns utilizator avertizat