| Ionelarebela a întrebat:

As dori sa achizitionez un telefon mobil Samsung I9100 Galaxy S2 sau un Samsung Galaxy S Advance. Primul il gasesc pe site-urile precum eMAG de la 1500 lei in sus iar cel de-al doilea in jur de 1200- 1300 lei. Astazi am gasit pe alt site :http://online-tel.ro/index.php?route=common/home preturi foarte mici. Adica S2 este la pretul de 1. 274lei. Mi se pare un pret WOW. Problema este ca nu stiu daca este un site de incredere.Imi este frica sa nu aiba vreun defect sau sa nu functioneze. Totusi 1300 lei nu sunt bani putini. Profit de ocazia ca vine ziua mea si ca pana acum am avut un Nokia vechi ( mai exact de 6 ani) si vreau sa-mi cumpar ceva bun, sa zic asa.Problema este ca nu stiu ce sa fac pentru ca nu vreau sa iau teapa sau sa dau niste bani aiurea. Nu am mai comandat de pe un site on un produs atat de scump si am o oarecare retinere. Am nevoie de cei care au comandat de pe site si ma pot ajuta sa ma hotarasc.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite aici niste pareri despre acest magazin, pare in regula,,, http://www.compari.ro/stores/online-tel-ro-s70746/pareri.html

| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Salut!
Oricat de inregula zic unii ca pare site-ul, daca nu il stie nimeni, nu iti recomand sa il iei de acolo. Si daca pretul este cu 25% mai ieftin decat in orice alt magazin, tot nu prea mareste nivelul de incredere acordat!
Magazin de incredere, zic eu, este OKTAL.ro - Nu fac nici o reclama, dar am observat ca site-ul acesta are cele mai ieftine telefoane (din seria site-urilor cunoscute).
Nu iti recomand sa te duci la eMAG. De cand au crescut, nu le mai pasa de clientii lor. Plus ca au intotdeauna cele mai mare adaosuri - deci, cele mai mari preturi.
Daca vrei un magazin in care sa ai incredere, si sa fie..chiar cunoscut (adica, sa fim seriosi. oktal mai are ceva pana la eMAG), recomand, din nou, CEL.RO!
Nu se bazeaza atat de mult pe telefoane, dar la 90% din cazuri, produsele de la cel sunt mult mai ieftine decat cele de la eMAG - si este si unul dintre cele mai cunoscute site-uri. Au un adaos foarte mic, ceea ce le face ieftine.
OK, am deviat ceva de la subiect.
Daca te uiti pe shopmania (acolo vezi toate preturile), vezi ca toate magazinele astea necunoscute au preturi asemanatoare ca cel de pe online-tel!
Si daca vrei sa iei un telefon nou, recomand S2..pentru ca daca iei S Advance, o sa vina momentul acela ''vreau un telefon mai bun/mai mare/mai performant'' mai repede decat la S2.
Si..de obicei, telefoanele Galaxy S(x), sunt mai bune decat altele.

| Zuzazozo a răspuns:

Alege Samsung Galaxy S Advance.

| vladelvis a răspuns:

Buna,cred ca site-ul e in regula preturile sunt doar pentru concurenta, si de aceea sunt WOW, Samsung galaxy s3 costa 1.679 ron mai bine ai cumpara s3-ul.Bafta la cumparaturi!

| Mihaita21 a răspuns:

Chiar ca e un pret wow, daca e teapa sau nu, te rog anunta si p-aici laughing. Si eu vreau sa cumpar un telefon si umblu momentan cu o antichitate.