Întrebare recomandată | andtrl a întrebat:

As vrea sa aflu si eu de ce este nevoie pentru a-mi face un abonament de exemplu la Cosmote, vreau sa imi fac abonament si sa imi cumpar si telefon.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru a deveni abonat COSMOTE trebuie să semnezi un contract de abonament. Pentru aceasta trebuie să mergi la un magazin COSMOTE sau la un partener comercial.
Documentele obligatorii pentru o persoană fizică sunt:
- Document de identitate pentru cetăţean român: Buletin /Carte de Identitate
- Documente de identitate pentru cetăţean strain: Paşaport / Carte de Identitate pentru cetăţean străin dintr-o ţară membră U.E./ Permis de şedere/ Permis de muncă
- Document de spaţiu sau ultima factură de utilităţi

Documentele vor fi prezentate în original, copie legalizată, duplicate ale documentelor originale emise de aceleaşi autorităţi emitente.

2 răspunsuri:
| Alin4uuu a răspuns:

Bineinteles pe langa ce ti-a zis blacksoul iti mai trebuie o adeverinta de salariat si una de la primarie asta daca vrei pe numele tau sa il faci

| blacksoul69 a răspuns:

Iei telefonul dorit, ii spui vanzatoarei sa iti faca un abonament xxl xl xs ce abonament o fi la cosmote, si ala e.Bineinteles si telefonul va fi 1 leu 10 euro stiu eu. oricum platesti abonamentul in fiecae luna.
Funda?