| Barna_Diana_2000 a întrebat:

As vrea sa imi resetez telefonul dar nu stiu cum. ma puteti ajuta?
dau fund

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca ne spuneai ce telefon ai, era si mai bine sau este secret? Atentie! Sa faci backup de date pe un card SD sau macar numerelele de telefon pe un cont de Keepcontacts: https://www.microsoft.com/en-us/store/p/keep-contacts/9wzdncrdj3pn
Apoi Factory reset cu butoanele power+volume down (de obicei) simultan apasate. Daca nu merge apasa power+volume up, sau power+volume down+home sau power+volume up+home.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Apropo! Nu ne intereseaza fundul tau. rolling on the floor Vezi ca se poate edita intrebarea. Modific-o!

| sensualus a răspuns:

E simplu dar pierzi tot de pe el. doar daca ai salvate datele pe mail, vor reveni

| ioanoanea15 a răspuns:

Pai ori o faci din setari ori din recovery. In modul recovery se intra folodind o cimbinatie de taste specifice. Cauta pe internet pebtru telefonul tau. Daca nu gasesti poti intra in recovery folosind cmd-ul de pe pc. Trebuie doar sa conectezi telefinul, acand modul depanare usv pornit la pc si in cmd tastezi urmatoarele comenzi: adb devices, iar apoi comanda: adb reboot recovery si telefonul va reporni in recovery. Apoi selectezi wipe data factory reset cu ahutorul tastelor de volum si aplici folosind tasta power.

| neagucosmin a răspuns:

Setari - Conturi - Restaurare sau daca nu Setari - Restaurare. Depinde de ce telefon ai. Sunt mai multe "intrari", nu doar astea 2. Sau poti inchide telefonul, tii apasat Volume up (+) + Power apoi iti va aparea un meniu. acolo dai pe Factory Reset prin butoanele de volum.