| cosmin123456789123456789 a întrebat:

As vrea sa-mi iau un telefon de ziua mea in iulie cand fac13 ani,m-am uitat ceva timp pe net si am vazut un Samsung galaxy r,mi s-a parut foarte ok,dar e cam scump, cel mai redus pret era pe shopmania 1183 de lei azi.Credeti ca pana atunci, peste 6 luni se va reduce pretul cam pana la 700 de lei, fiindca mama a zis ca nu-mi da mai multi bani si chiar nu mai pot face rost fiindca acum o luna am cerut de la toate rudele pentru snowboard si nu imi vor mai da.Ma gandesc ca poate mai scade pretul fiindca si asa telefonul e destul de vechi din iunie 2011, deci cand il voi cumpara va avea deja 2 ani, ce credeti? P.S:am de gand sa il iau nou nu la abonament fiindca parintii si-au prelungit anonamentul in toamna si e prea tarziu acum.

5 răspunsuri:
| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Frate mai pui multe intrebari legate de telefoane?
Da, e misto telefonul dar este scump. Cu 1200Ron iti iei Optimus L9, care se cam... pe Galaxy R
As recomanda Galaxy S Advance, Care Desi Are ecranul mai mic
Are Super AMOLED, Are camera mai buna, este mai usor si acum costa doar 950Ron! Dar nu stiu cat de probabil este sa se ieftineasca pana la 700ron
NU are cum in 5 luni sa se reduca cu 40%! Poate in iunie sa fie 900ron!

| andulicious a răspuns (pentru LeganzaMoonwalker):

@Leganza.

Cred ca nu te pricepi la telefoanehee hee cum poti sa spui ca LG Optimus L9 se... pe Galaxy R straight face? Parerea mea este ca Galaxy R este peste Optimus L9, testate amandouawinking

Si pentru intrebarea ta, Cosmin thinking ce sa zic in nici un caz nu poate sa ajunga la 700 RON in 6 luni. Poti sa iti iei cum a zis baiatu'/fata de mai sus Galaxy S Advance big grin costa cam 1100 RON la Cosmote/Germanos.

Funoii; 3?

| LeganzaMoonwalker a răspuns (pentru andulicious):

Salut.
Ok, imi retrag vorbele..nu se. pe R, este pur si simplu mai bun!
R-ul este mai bun doar la memoria interna, camera..frontala si la GPU (probabil..nu stiu multe lucruri despre ULP GeForce)
Dar in pana mea..nu poti compara un ecran de 4, 2 cu unul de 4, 7..la fel cum nu poti compara un ecran de 4, 7 cu un eran de 5, 5 (Si daca te pricepi la telefoane, stii la ce ma refer). Este mai subtire, Camera mai buna, filmeaza fullhd, si are o baterie buna!

| andulicious a răspuns (pentru LeganzaMoonwalker):

Heei :]
Le'am testat pe amandoua, erau deschise 4 aplicatii la LG si cand am intrat la browser pur si simplu s-a blocat straight face A trebuit sa dau restartwinking La Galaxy R erau 5 jocuri si Facebooku' deschis si se misca ca la inceput straight face deci nu prea ai cum sa compari. Si daca tot mi'ai adus aminte de dispay thinking Galaxy R are o suprafata rezistenta la cazaturi, praf, amprente, grasimewinking Si inca ceva, de ce nu poti sa compari un telefon cu ecranu' de 4.2 inch cu unu de 4.7 inch?! Si in plus 0.5 inch e foarte mult oh go on Parerea mea e ca nu ai cum sa compari LG cu Samsung

| LeganzaMoonwalker a răspuns (pentru andulicious):

Da...ok..cum zici tu.