| Floryn9 a întrebat:

As vrea sa schimb limba din engleza in romana la aplicatia de pe android facebook, am un telefon Samsung Galaxy S3 mini, cine stie sa-mi zica niste pasi exacti!

7 răspunsuri:
| RaduTN a răspuns:

Atat timp cat androidul are ca limba defaul limba romana ar trebui sa aiba si facebookul tot romana. Reinstaleaza aplicatia si asigurate inainte sa o reinstalezi ca androidul este pe limba romana.

| Floryn9 explică (pentru RaduTN):

Androidul este pe limba romana iar facebook-ul e tot in engleza, ce trebuie sa fac?

| RaduTN a răspuns (pentru Floryn9):

Daca Play Store este in romana, dezinstaleaza facebook-ul si instaleaza-l iar de pe Play Store, bafta!

| Floryn9 explică (pentru RaduTN):

Am reinstalat facebook-ul, dar tot nu e in engleza, iar Magazin Play e in romana!

| RaduTN a răspuns (pentru Floryn9):

Incearca asa m.facebook.com/help/mobile-basic/327850733950290

| Floryn9 explică (pentru paulciul123456789):

Eu vreau pentru telefon, adica pentru aplicatia facebook, de pe magazin play, pe calculator am limba in romana!