| Suntsaracnuambani a întrebat:

Displayul de la Samsung Galaxy S3 se poate pune la S3 neo și dacă da, va FUNCȚIONA în parametrii normali?

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nu.

| Hammurabi a răspuns:

Da, teoretic ar trebui să meargă fiindcă ambele telefoane au aceeași dimensiune de ecran de 4, 8 inch și aceeași rezoluție de 720 x 1280 pixeli.
Dar ar trebui verificat dacă cele două telefoane au același design (știi tu, chestia cu rotunjimea colțurilor) și același tip de conector pentru display. Pentru că altfel, ar putea fi nevoie să-ți facă modificări suplimentare ca să facă display-ul compatibil cu telefonul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, cauta pe internet prețul pentru display la Samsung Galaxy S3 și du-te la service.