| Alexandra0514 a întrebat:

Am o nedumerire.
Joi am scapat telefonul in apa, i-am scos bateria, am sters tot apoi l-am deschis. Mergea bine, se incarca dar nu mergeau microfonul si difuzorul. La 2 ore au mers dar butoanele de inapoi si cel din stanga nu mergeau. L-am dus la gsm, unde mi s-a zis sa-l las 2 zile. Nu l-am lasat pentru ca nu aveam cum, iar seara am observat ca nu se mai incarca. L-am bagat vineri seara in orez pana a 2 a zi dar nu mergea. Credeți ca se mai poate repara?

5 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Nu, este strict vina ta, cumpara-ti altul.

| PainTech a răspuns:

Putin probabil. Trebuia sa il lasi in orez sau langa o lampa ceva mai multe ore.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred. Trebuia sa-i scoti bateria si sa-l lasi 2-3 zile in orez fara sa-l deschizi. Mie mi-a mai mers 2-3 luni si apoi s-a prajit din senin cu toate ca am facut asta.

| N0H4CK a răspuns:

Daca il punea-i imediat, dupa ce l-ai scapat, in orez vreo 12 ore, erau sanse foarte mari sa-si revina in totalitate. Du-te iar la servis si iti zice tipul daca mai are sanse

| SimTudor a răspuns:

Da si nu ar trebui schimbati doar conectorii (aprox 60 lei)