| ElenaVaideanu a întrebat:

Aș dori să îmi cumpăr un telefon bun, să țină și să nu se strice după o lună, două de la folosire și la un preț accesibil. Bugetul ar fi cam 600 ron. Am tot căutat și am găsit modelele acestea care au ceea ce caut eu: Allview P5 Symbol, Allview H2 Qubo, Vonino Ego Qs. nu știu dacă chiar se încadrează în acest preț, depinde de magazin.Ce părere aveți de Allview-uri? Sunt la un preț accesibil, au tot ce e necesar unui smartphone, arată bine, să zic așa..Chiar sunt bune? Aș dori să-mi spuneți ce părere aveți despre ele, care e mai bun și de ce. Și desigur, accept recomandări, chiar vă rog. anumite link-uri cu poze, review-uri(sper că am scris corect) pentru a-mi da seama de calitatea lor. Mulțumesc anticipat și sper că mă puteți ajuta. Desigur, ofer fundă celui ce m-a ajutat mai mult. happy

Răspuns Câştigător
| alexmzr a răspuns:

Allview-urile sunt destul de performante dar nu sunt rezistente...asa mai bine mai strangi 100 lei si iti iei un Nokia Lumia.Nu te pripi.Mai bine ai rabdare si iti iei o marfa buna decat sa iti iei un Allview mai ieftin si sa regreti dupa aia.winking

13 răspunsuri:
| Seby90 a răspuns:

Gunoaie, ia-ti lumia 520. Total de acord cu alex.
Android e gunoi fara specificatii. PLUS, alview sunt chinezarii. Personal am lumia 625. E perfect. Putin prea mare.

| TheTimeKiller a răspuns:

Vonino merge foarte bine big grin. Poti sa cauti si pe mercador. Eu sunt din Ploiesti si vad mereu Galaxy s2 la 500-600 lei si iphone 4 am vazut la 550 lei big grin. Cauta si vei gasi, daca nu ia-ti vonino ego qs ca merge foarte rapid si bine big grin.

| Apocaliptic a răspuns:

Sa inteleg ca nu conteaza daca se duce repede bateria, pentru ca telefoanele care le-ai prezentat nu au o autonomie prea decenta.
Insa(si tocmai de aia), dintre toate astea, iti recomand Vonino EGO QS.
http://www.youtube.com/watch?v=ymiDSljlaps

| ElenaVaideanu explică (pentru Apocaliptic):

Haha, contează. Nu mă pricep la telefoane deloc, de asta am preferat să vă întreb.

| alexmzr a răspuns (pentru Apocaliptic):

Vonino EGO ala nu cred ca intrece un Nokia lumia la bateriewinking

| Apocaliptic a răspuns (pentru alexmzr):

Citeste tot raspunsul. "winking "

| StefanCristi55 a răspuns:

Iti recomand, cu cea mai mare sinceritate, Samsung Galaxy S2 plus. Il am deja de 2 luni si sunt foarte multumit de el, in momentul de fata este cel mai bun telefon in raportul calitate-pret, fiind mai bun chiar si decat iPhone 4s. Cel mai mic pret este de 830 Ron si il poti comanda de aici : http://www.thephone.ro/......s_blue/921

| ElenaVaideanu explică (pentru StefanCristi55):

Nu-mi permit, sunt convinsă că e foarte bun. Merci mult oricum! happy

| KulcsarT a răspuns:

Nokia lumia 520 sau 625 e foarte bun.

| rezervatro a răspuns:

Nu neaparat Nokia e mai bun decat telefoanele cu Android. Totusi, sunt PRO Android, deci, la bugetul de 600 lei, ai putea sa gasesti un Samsung Galaxy S2. care este destul de elegant ca aspect, are sistem de operare bun, face poze destul de bine si bateria te tine mult. Eu am un S3 second si sunt foarte multumit de sistemul Android. Cat despre Allview ce pot sa zic, sunt bune..la prima vedere ce putin; da asta face diferenta- nu e o firma cu renume. E aparuta pe piata de curand si nu poti avea incredere in ea..deci, iti recomand un Samsung S2. Daca nu te deranjeaza sa fie numaidecat nou, gasesti unul poate si sun 600 lei.winking

| alexmzr a răspuns:

Iti recomand Nokia Lumia.Din punctul meu de vedere Nokia a facut si face cele mai rezistente telefoane.Pe langa asta dispui si de windows 8 si este mai bun decat Android-ul.

| ElenaVaideanu explică (pentru alexmzr):

M-am gândit și la posibilitatea asta, dar sincer n-am văzut decât peste 700 lei și nu prea-mi permit. happy Dacă ai mai putea să-mi faci sugestii, ți-aș fi recunoscătoare. PS: Mă gândeam eu că Allview-urile nu sunt așa bune precum par.

| alexmzr a răspuns (pentru ElenaVaideanu):

Allview-urile sunt destul de performante dar nu sunt rezistente...asa mai bine mai strangi 100 lei si iti iei un Nokia Lumia.Nu te pripi.Mai bine ai rabdare si iti iei o marfa buna decat sa iti iei un Allview mai ieftin si sa regreti dupa aia.winking

| kosmyn07 a răspuns:

Iti recomand un Nokia Lumia 520 este la un pret accesibil si parerea mea este ca Nokia-urile sunt cele mai bune telefoane, iar aceste modele de la Nokia ai sistem de operare windows phone 8