| BrianaManson a întrebat:

Am achizitionat in iulie 2017 un Samsung s7 edge de la eMAG. Azi l-am scapat cu fata in jos si s-a spart displayul in partea de jos, cum ar veni la tastatura pe linia de spatiu, insa nu afecteaza cu nimic touchul. Garantia o am, insa nu am chitanta. E posibil sa folosesc cumva garantia ca sa imi schimb displayul?

Răspuns Câştigător
| sorin_6068 a răspuns:

Garanția acoperă doar defectele de fabricație orice defecțiune apărută în urma scăpării sau lovirii telefonului nu va fi reparată pe baza garantiei

2 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Garantia nu iti acopera display spart din cauza ta.
iti schimba display contra cost.

| alexboss2020 a răspuns:

Samsung spune asa:"Orice defect venit din fabrica il acopera garantia"