| notefree a întrebat:

Buna am Asus memopad 7, am 8 giga memorie interna si nu ma lasa sa mut pe card jocuri, va rog ajutamita dati-mi vreo idee cum sa pui jocuri pe card.
P.s nu vreau sai fac root.

3 răspunsuri:
| notefree explică:

Dar pot pune de pe tableta in card cu ajutorul pc ului

| notefree explică:

?

| Admunssen a răspuns:

Incepand cu versiunea 4.4 a sistemului de operare Android, exploatarea cardului de memorie de catre sistem nu mai este posibila. Poti pune ce vrei pe ea numai cu un cablul USB din PC. S-a ajuns la aceasta solutie pentru ca multi utilizatori scot cardurile "din mers" si s-au stricat. Toti au reclamat ca telefoanele sau tabletele sunt de vina.