| GianinaA a întrebat:

Am cumparat de curand un Nokia lumia 610 si nu stiu cum as putea umbla pe internet.Adica,daca activez WIFI-ul si vreau sa intru pe Facebook,mi se adauga in lista de contacte toti prietenii pe care ii am si chiar si asa, tot nu stiu cum sa intru pe pagina.Ma poate ajuta cineva?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

ÎNTÂI spune-mi ce reţea de telefonie foloseşti ( şi dacă ai abonament sau cartelă PrePay ), deoarece trebuie activat netul şi făcute setările corespunzătoare...

| GianinaA explică (pentru bursuc001):

Sunt in Orange si pe cartela.

| GianinaA explică (pentru bursuc001):

Nu mai conteaza.Am rezolvat.Multumesc oricum happy

| bursuc001 a răspuns (pentru GianinaA):

În primul rând, dacă NU ai Manualul telefonului ( în limba română ), îl POŢI descărca de la linkul :
http://nds1.nokia.com/phones/files/guides/Nokia_Lumia_610_UG_ro.pdf

În acest Manual, la pagina 40-41 se EXPLICĂ cum se fac setările conexiunii wi-fi.

Pentru conectarea la internet prin wi-fi NU sunt necesare activarea internetului şi nici setări.

Pentru conectarea la un anumit site, deci navigarea pe net vezi paginile 43-44 din Manual.

Dacă NU merge internetul pe conexiunea de date ( 3G/GPRS, 2G/EDGE ), atunci TREBUIE făcute setările şi activat internetul!
La Orange se pot face setările de internet AUTOMAT la linkul :
http://www.orange.ro/setari-telefoane/
Dacă nu reuşeşti şi nu sunt disponibile setări pentru acest model ( foarte rar se întâmplă ) poţi face setările MANUAL - vezi linkul OFICIAL :
http://www.orange.ro/......n/iq/43062
Eventual, vezi şi Manualul telefonului pentru aceste setări manuale.

Toate cele bune.