| BlackEyedGirl a întrebat:

Buna, am iphone si de ceva timp ma tot suna cineva cu necunoscut. Ma rog, am activat modul Nu deranjati si am setat sa primesc apeluri numai de la contacte. Totul a fost bine vreo 2-3 zile, pana azi, cand am vazut 10 apeluri pierdute de la "apelant ascuns" (asa apare cand suna cineva cu privat) si de la "apelant necunoscut" (cei care aveti iphone, stiti cumva daca asta inseamna ca m-a sunat cineva caruia nu ii am numarul in lista? Pot cumva sa aflu numarul?)
Si inca ceva, am un apel pierdut de la "+0". A mai patit cineva asa ceva? Stiti cumva ce se intampla? straight face

1 răspuns:
| ChawChaw a răspuns:

Bună! Apelant ascuns este egal cu "Numar Privat".Ca să fii sigură că scapi de el, atunci blochează-l, pentru că la mine chiar a mers. Legat de aflatul numărului nu prea cred că ai putea să-l afli.Iar de "+0" este ceva ce in engleza se numeste trunk prefix, si este ceva de intiere(am citit pe internet).Te poți documenta și tu ca să afli care este problema!