| BlackRaven45 a întrebat:

Am luat recent un Allview P6 Life. Am inceput sa descarc azi maxim 6 aplicatii care au marime cam pana in 80 MO. Am mai incercat sa descarc alte aplicatii dar imi spune ca am spatiu insuficient. Telefonul nu ar trebui sa aiba 8 GB?

1 răspuns:
| xToToShelx a răspuns:

Are 8 gb din care 4, 4 si ceva sunt ocupati de sistem (android) si tie iti mai raman cam 3-4 si de-asta. Am aceeasi problema. Exista o rezolvare dar ai nevoie de programe luate pe calculator cu ajutorul carora modifici locatia instaltiilor de pe telefon. Uite aici daca vrei sa incerci:D
https://www.youtube.com/watch?v=GKUvfokClNM