| luis12 a întrebat:

Buna, am luat un iPhone de la amanet si dupa 2 zile nu a mai mers. Si as vrea sa stiu daca il pot duce inapoi daca am doar bon-ul fiscal

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu ai primit si o oarecare garantie despre produsul respectiv (garantie de la proprietarul initial)? In mod normal... sau anormal, o sa faca figuri si o sa te trimita pe la nu stiu ce centre unde ai putea sa il returnezi.
Pe langa asta, daca nu dai rezultate asa, poti sa suni la oficiul de protectie al consumatorului.

| luis12 explică (pentru DoarBogdan):

Nu, am uitat sa cer... Dar si-a revenit acum... Probabil a fost din cauza ca l-am tinut cateva minute la frig

| DoarBogdan a răspuns (pentru luis12):

A... vechea poveste cu frigul laughing
Ma bucur ca si-a revenit atunci. Sper sa te tina mult timp sau pana cand nu mai ai nevoie de el.

Seara faina sa ai!

3 răspunsuri:
| StefanChriss a răspuns:

Nu ti-au dat garantie? Eu mi-am luat odata un telefon si am primit separat garantie de 10 zile pentru el. Daca nu ofera garantie amanetul, nu stiu daca il poti returna, dar merita sa incerci. Mergi si vorbeste cu ei, daca ai noroc si sunt niste oameni de treaba, poate ti-l schimba macar.