| IoanaaB a întrebat:

happy Am nevoie de ajutor sad!
Recent am dat upgrade programului "Instagram " dupa instalare l-am deschis si pur si simplu mi s-a blocat telefonul [Sony Xperia Miro ST23i], nu mai raspundea la nici o comanda asa ca i-am scos bateria. Apoi am bagat-o la loc si am incercat sa-l aprind insa la 2 minute dupa deschidere s-a stins pur si simplu. L-am lasat o zi inchis insa la fel face.Am vrut sa-l resetez insa din cate am inteles telefonul nu are buton de Reset.Am vrut sa folosesc garantia insa nu cred ca mai este valabila avand in vedere ca ecranul este spart intr-un colt. Nu stiu ce as putea sa ii fac, il pot reseta cumva?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La aproape orice telefon se poate face resetarea hardware. Aceasta depinde de modelul telefonului, de preferat sa cauti pe google detalii exacte pentru modelul tau.Procedura e simpla se apasa in acelasi timp sau pe rand 2 butoane, cel de pornire al telefonului si simultan sau imediat dupa pe cel de volum +sau - cateva secunde pana se intampla ceva. Daca resetarea a reusit telefonul se restarteaza sau se inchide. Daca nu scrie in cartea lui detalii atunci intreaba la orice service de telefoane.Si ca sa fi mai sigura inainte de lucrul asta daca banuiesti ca programul ala e de vina intra in contul Google Play( prinweb de pe calculator) si da-i dezinstalare Instagram de acolo si cum ai acces net la tel se sterge automat programul.

| IoanaaB explică (pentru anonim_4396):

Iti multumesc foarte mult happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru IoanaaB):

Cu placere si mersi pentru funda.

3 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Foloseste una din metodele astea:
http://beforebuyit.com/......reset.html
- daca iti reuseste nu mai face update la Istagram ca nu-ti foloseste la nimic.