| DjSannan a întrebat:

Buna,am nevoie de un ajutor am un telefon Orange Nivo si as dori sa stiu cum pot face ca atunci cand filmez,sau fotografiez pozele si video sa se salveze direct pe cardul sd, sau exista ceva aplicatie care face treaba asta?

3 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Sistemul de operare Android detecteaza in majoritatea cazurilor cardul extern de memorie, daca totusi pozele nu se salveaza in memoria externa (microSD) iti recomand sa deschizi Camera -> Setari -> Stocare -> selectezi cardul SD.

Cu prietenie,
Orange Helper

| DjSannan explică (pentru OrangeHelper):

Problema este ca nu are la setari camera, unde sa pot stoca deci nu imi da nici o optiune

| Daniel_Caranda_1989 a răspuns:

Intri in meniu in optiuni si selectezi nemori card optinile le gasesti ori la phone seting ori in aplicatia de foto/video la seting intrii acolo si alegi unde vrei sa memorezi