| a1l2e3x4a6n6d7r8u9 a întrebat:

Am o mare problema cu telefonul care ruleaza android 2.3.4,este vorba de telefonul LG P690.Nu stiu ce are dar de jumatate de zi vreau sa il pornesc, iae el se aprinde si se stinge in continu.Am reusit sa il mentin aprins doar daca l-am conectat la cablul usb, am bagat codul pin i-ai apoi a inceput sa se astinga si sa se aprinda intruna.Mentionez ca daca vreau sa ii dau "Hard reset", sta doar 2 secunde si incepe iarasi sa se astinga si sa se inchida.Ce sa fac?
Dau funda sad Am nevioe urgent de ajutor

11 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Îl pui la încărcat timp de 2-3 ore şi, apoi, FĂRĂ să-l scoţi de la încărcat, să încerci să vezi dacă se deschide corect.
Dacă se deschide, atunci e ok şi este posibil să fi fost descărcată/defectă bateria.

Dacă nu se deschide corect, atunci poţi încerca să faci "factory reset" ( revenire la setări de fabrică ), sau "hard reset" ( din "butoane", FĂRĂ să-l deschizi ) cu una dintre metodele explicate la linkul :
http://www.hardreset.info/devices/lg/lg-p690-optimus-net/

http://www.hard-reset.com/lg-optimus-net-hard-reset.html

Vezi şi metodele de la linkul :
http://androidflagship.com/3217-fix-damaged-bricked-android-device

ATENŢIE : prin factory reset se ŞTERG toate datele personalizate ( agendă/contacte, aplicaţii/jocuri, parole, etc. ) instalate/modificate după ieşirea din fabrică...

Dacă nu reuşeşti să rezolvi "problema", atunci duci telefonul la un Service.

Toate cele bune!

| a1l2e3x4a6n6d7r8u9 explică (pentru bursuc001):

Mersi am sa incerc happy

| bursuc001 a răspuns (pentru a1l2e3x4a6n6d7r8u9):

Cu plăcere happy

O zi frumoasă!

| a1l2e3x4a6n6d7r8u9 explică (pentru bursuc001):

Am rezolvat problema...Bateria a fost varza happy happy happy

| bursuc001 a răspuns (pentru a1l2e3x4a6n6d7r8u9):

Într-adevăr, şi de la baterie se poate restarta frecvent.
Bine că s-a rezolvatwinking

O zi frumoasă!

Răspuns utilizator avertizat
| DenisIonut01 a răspuns:

Deci cablu usb tu l-ai bagat dar cablu usb era baga in incarcator sau in pc? ar putea fi bateria care nu mai retine curent, daca nu poti sa ii dai resetare unica sansa zic ca este la service. totusi poti incerca sa scoti bateria si sa-l lasi asa o sa zicem jumatate de ora si apoi sa o pui la loc si sa-l bagi la incarcat dar sa il lasi asa nu il aprinde, daca arata ca incarca il poti aprinde dupa 15 minute si vezi daca sta aprins

| a1l2e3x4a6n6d7r8u9 explică:

Se inchide si se astinge intruna *