| Didi92 a întrebat:

Buna. am o problema cu un telefon. chiar dacă bateria este încărcată sant momente când se Închide telefonul. e achiziționat de curând iPhone x

Răspuns Câştigător
| mastadont a răspuns:

Dacă ai zis că e luat recent atunci ar trebui să fie în garanție. Dacă l-ai luat de la cineva atunci ai luat țeapă, ți-a dat un telefon stricat, probabil că de-aia ți-o fi făcut o ofertă tentantă.
Încearcă să-i faci un restore complet, prin itunes, restore iphone. Dacă și după aceea tot așa face atunci e clar o problemă de hardware.

7 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

IPhone este cel mai slab telefon la baterie încă din fabrică. În timp ajunge și mai slab.
De asemenea, cu cât ai mai multe aplicații în telefon cu atât bateria se consumă mai repede. Multe aplicații se conectează singure la internet.
Un alt motiv pentru care bateria se descarcă repede este lipsa unui semnal bun

| Didi92 explică (pentru anonimg):

Nu am decât Facebook mess și whatsapp și Instagram. și când se Închide aiurea telefonul nu este bateria descărcată... am mai avut iPhone și chiar nu am avut treaba cu el

| mastadont a răspuns:

O problemă de hardware probabil, mergi cu el la garanție și se rezolvă.

| Didi92 explică (pentru mastadont):

Prb e ca nu este in garanție

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Didi92):

Ai pierdut o garantia? Ca ai zis ca telefonul este cumparat recent.Mergi la ei si spune le poate reusesc ei sa i ti dea o copie a garantiei.

| mastadont a răspuns (pentru Didi92):

Dacă ai zis că e luat recent atunci ar trebui să fie în garanție. Dacă l-ai luat de la cineva atunci ai luat țeapă, ți-a dat un telefon stricat, probabil că de-aia ți-o fi făcut o ofertă tentantă.
Încearcă să-i faci un restore complet, prin itunes, restore iphone. Dacă și după aceea tot așa face atunci e clar o problemă de hardware.

| Legion7X a răspuns:

Dacă este în garanție, du-l în magazinul de unde l-ai cumpărat. Păcat de el, costă si o grămadă de bani.

| al0o0o0 a răspuns:

Telefonul e nou?