| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema, daca ar putea cineva sa ma ajute as fi foarte recunoscatoare.Mi-am activat extraoptiunea EO Connect Mobile 500MB de la Cosmote si apoi am primit un mesaj de la 638 prin care spunea ca daca raspund fara text la acel mesaj imi trimit setarile pentru internet.Asa am facut,dar cand am primit setarile, am inchis din greseala si nu am apucat sa le salvez.
Cum pot sa le primesc din nou? Ce sa fac? Am mai trimis sms gol de vreo 4 ori si nimic...acum imi ia 5 euro pe luna degeaba? nici nu pot sa folosesc internetul...crying

Răspuns Câştigător
| Gas a răspuns:

Incearca sa faci setarile manual daca nu, uite aici indicatiile oferite de catre cosmote: http://www.cosmote.ro/......_Mobil.pdf

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| ReZiSTorr a răspuns:

Iti spun eu : du-te pe www.Orange.ro sau pe alt site de retea.acolo este o casuta cu ce vrei sa te ajute siteul.dai internet setari. alegi marca de telefon. iti spun ca vei primi mesaj cu setarile pentru telefonul tau. si tu le instalezi ( de preferat www.orange.ro

| Bondarel99 a răspuns (pentru ReZiSTorr):

Pai nu vad cum ar rezolva cei de la Orange problemele de internet ale celor de la Cosmote...

| Gas a răspuns (pentru Bondarel99):

Incearca sa faci setarile manual daca nu, uite aici indicatiile oferite de catre cosmote: http://www.cosmote.ro/......_Mobil.pdf

| Buetzzy a răspuns:

Stai nu dispera e o chestie foarte simpla. Fa cum am facut eu.du-te la un magazin Cosmote sau Germanos...si spune-le sa iti activeze setarile..doar nu te dor picioarele. Funda?

| Mik_Kitzuu_1998 a răspuns:

Pai depinde de ce telefon ai. Poti sa incerci sa te duci la conexiune si sa incerci la retele mobile si vezi ca poate poti sa dai activare de acolo. Succes!

| Bondarel99 a răspuns (pentru Mik_Kitzuu_1998):

Am Samsung Galaxy S2