| Syrin a întrebat:

am o problema legata de un telefon. Am un Samsung Galaxy SIII de vreo 3 luni si de curand am remarcat ca bateria se descarca foarte repede chiar daca nu prea il folosesc.Si in plus, cand ma joc maxim 5 minute, incepe sa se incalzeasca destul de tare. Ce parere aveti? Ce ar trebui sa fac?

6 răspunsuri:
| Hanzo a răspuns:

Ba descarca-l de tot de 3 ori apoi incarcal inapoi tot de 3 ori adica descarci, incarci, descarci, incarci, descarci si descarci si apoi nu se mai descarca asa de repede.

| mytyk a răspuns:

Buna s-ar putea sa ai deschise ceva aplicati (WIFI etc) care iti mananca din baterie iar tu cand te si joci il solici si de asta se incalzeste.Verificati aplicatiile deschise!

Răspuns utilizator avertizat
| Simon_Adi_1996 a răspuns:

Verifica aplicatile deschise si dai golire RAM si dupa ar trebui sa nu se incarlzeasca asa tare si sa tina mai mult bateria.Dar nu garantez suta la suta ca o sati tina foarte mult bateria pentru ca la aproape toate smartphonurile dupa cateva luni parca nu-ti mai tine bateria la fel de mult.Cel mai bun sfat e sa-ti iei o baterie noua.

| Bondarel99 a răspuns:

Eu am o aplicatie Battery Defender care imi mai salveaza din baterie si e singura care m-a ajutat, am mai avut si altele de genul.In rest ai grija sa nu lasi wi-fi sau alte aplicatii deschise.

Răspuns utilizator avertizat