| Sorina_Miruna_1972 a întrebat:

Am o problema. Trebuie sa trimit urgent un mesaj in America, mai precis in Los Angeles, de pe telefonul meu mobil.Am cartela prepay Orange, incarcata, cu numar valid si tot ce trebuie.Numarul persoanei careia vreau sa ii trimit mesajul este corect.Am scris mesajul, iar cand am dat send, am primit mesaj de la 333 zicand ca Destinatia este nepermisa.Va rog sa NU imi ziceti sa sun la relatii clienti sau sa imi dati vreun link.Va multumesc

4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Poate are blocat mesajele de primire...
Cunosti bine persoana respectiva?
Te poti duce la o reprezentanta Orange si explici situatia, nu costa nimic...
O seara buna happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam greu sa trimiti mesaje catre SUA. Depinde in ce retea incerci sa trimiti acel mesaj. Imi poti spune in ce retea se afla persoana despre care ne spui? Iti spun ca eu in ultimii 4 ani am vorbit in California ( San Francisco ), dar mi-a acceptat un singur SMS trimis in AT&T. Si asta tot de pe Orange. Dar asta cand ma aflam in servicul Roaming, in Anglia. Mai bine suni, sau scrie-i pe Facebook, posta electronica.

La rel clienti nu te poate ajuta.

| Sorina_Miruna_1972 explică:

Faza este urmatoarea...este o vedeta de acolo cu care ma cunosc si sigur nu are blocate mesajele de primire si am incercat si sa sun, si daca sun, merge fara nicio problema.Trebuia doar sa ii trimit mesaj ☺

| Sorina_Miruna_1972 explică:

Nu stiu reteaua.Cum imi pot da seama?