| kariny06 a întrebat:

Hei TPU.
mi-am luat cartela prepay cu numar nou si vreau sa imi activez optiunea Orange Young, ca pe asta am avut`o inaintee sa mi se blocheze vechea cartela.
Cum pot sa activez din nou optiunea Orange Young?
URGENT!
Dau funda.

Răspuns Câştigător
| Pinguuuin01 a răspuns:

Am avut de curând o problemă cu cartela şi am mers la Orange ca să îmi facă alta cu acelaşi număr.M-au scos din Orange young (am avut acceiaşi opţiune ca tine) şi din câte am înţeles a zis că nu voi mai putea reintra deoarece nu mai există Orange young. Până acum nu prea am crezut, dar acum că ai şi tu aceişi problemă presupun că nu mai este. straight face

13 răspunsuri:
| Schatzyyyyy a răspuns:

Dai la *100# apoi Orange young, baga cnp-ul si apoi iti activezi ce oferta vrei! Nu are rost sa mergi la Orange pentru un lucru atat de mic:*

| kariny06 explică (pentru Schatzyyyyy):

Am inteles asta, dar mie imi apare sa imi activez optiunea prepay.

| kariny06 explică (pentru Schatzyyyyy):

Cum spuneam mai sus ^_^.

| Schatzyyyyy a răspuns (pentru kariny06):

thinking Nu prea inteleg, deci ti-ai luat cartela noua si vrei aceeasi optiune? daca nu ai in meniul Orange young acea oferta, suna la servicii cu, clientii si spuyne-le sa-ti activeze, si eu sunt pe Orange, dar eu dau la *100# Orange young si activez, dar nu poti folosi acelasi cod cnp decat odata!

| Pinguuuin01 a răspuns:

Cel mai bine ar fi să întrebi la Orange, ei ştiu îţi pot spune exact ce să faci. Dacă ai nevoie urgent, poţi să ţi-o activezi cu cnp-ul unui părinte. succeshappy

| kariny06 explică (pentru Pinguuuin01):

Dar imi apare acolo ca sa imi activez optiunea prepay etc. Eu vreau sa am mesaje nelimitate in retea, minute nat si in retea si mbsad

| kariny06 explică (pentru Pinguuuin01):

Ce ciudat:-s. Cred ca era cea mai folosita optiune.Dar asta e. Oricum, funda.

| Pinguuuin01 a răspuns (pentru kariny06):

Şi eu cred că era foarte folosită şi e păcat de ea. mulţumesc.happy

| kariny06 explică (pentru Pinguuuin01):

Apropo, am gasit-o. Tot la Orange young.

| Pinguuuin01 a răspuns (pentru kariny06):

Cum?:o

| kariny06 explică (pentru Pinguuuin01):

1.Apelezi la *100#
2. Intra la 5: Orange Young
3. Intra la optiunea a2a.: Optiuni Young
4. Apesi pe prima.
5. Introduci CNP-ul nefolosit (E nevoie de CNP intre 14-24 sau 26 ani)

| Pinguuuin01 a răspuns (pentru kariny06):

Mersi:*

| kariny06 explică (pentru Pinguuuin01):

Cu placere :*

| Pinguuuin01 a răspuns (pentru kariny06):

Am avut de curând o problemă cu cartela şi am mers la Orange ca să îmi facă alta cu acelaşi număr.M-au scos din Orange young (am avut acceiaşi opţiune ca tine) şi din câte am înţeles a zis că nu voi mai putea reintra deoarece nu mai există Orange young. Până acum nu prea am crezut, dar acum că ai şi tu aceişi problemă presupun că nu mai este. straight face