| malina1922 a întrebat:

Am o tableta de 7 inchi firma e spaniola (NEVIR) si nu pot instala Instragramul de pe Google Play. Cand sa descarc aplicatia spune ca e incompatibil. Nu o sa il pot instala deloc in tableta? De ce nu pot?

Funda! multumesc!:*

10 răspunsuri:
| AlexDFY a răspuns:

Google play e in general pentru Samsung, Allview, Alcatel, Huawei, LG iar pentru tabletele din Spania, cred ca exista alte programe de descarcare, de exemplu pentru iphone-app store. Daca nu, inseamna ca tableta e foarte slaba, chinezarie, sau nu stiu

| malina1922 explică (pentru AlexDFY):

Tot cu Google Play am descarcat si jocuri si alte aplicatii. Cum aflu prin ce program pot sa-l descarc?

| malina1922 explică (pentru malina1922):

Androidul este 4.1.1

| dany2446 a răspuns:

Google play nu este pentru o anumita firma de telefoane. magazinul este pentru android (pe orice telefon ar fi) pentru ca androidul standard este furnizat de google si adaugate cateva modificari in functie de telefon. incearca sa cauti pe net instagramul si s-ar putea sa-ti mearga asawinking

| malina1922 explică (pentru dany2446):

Ok am sa incerc! Multumesc:*

| dany2446 a răspuns:

Numa sa-ti meargawinking

| malina1922 explică (pentru dany2446):

Tot nu merge. ma baga prin Google Play.

| malina1922 explică (pentru malina1922):

Aaa ca aplicate sa intru. nu sa-l descarc. Am inteles.

| dany2446 a răspuns (pentru malina1922):

Deci il descarci de pe alt site, nu tot de pe google laughing

| dany2446 a răspuns:

Ai reusit? laughing