| andradamatei a întrebat:

Am primit de curand un Samsung Galaxy S3 si vreau sa ma conectez la Wi-Fi-ul de acasa dar imi cere cont de retea si nu reusesc nicicum sa ma conectez.Ce pot sa fac?
Sper sa ma puteti ajuta.
Multumesc

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cont de retea? Ai o parola scrisa pe spatele routerului(modemului) pe care o scrii in telefon.Si apoi conectare.Atat.

| andradamatei explică (pentru darrio2007):

Nu am parola la router... si incerc sa ma conectez la wi-fi si merg pe pasii obisnuiti: setari-> conectare si apare cont de retea unde trebuie sa introduc nume utilizator, parola, punct de acces, tip de autorizatie, acces, port si redenumire

| darrio2007 a răspuns (pentru andradamatei):

N-am mai intalnit asa ceva.

| мαяdυк a răspuns:

Iti cere o parola care este inscriptonata de obicei pe spatele routerului.bagi parola aia de 2 ori si gata

| darrio2007 a răspuns (pentru мαяdυк):

Ce router ai tu? Parola se baga o singura data.

| мαяdυк a răspuns (pentru darrio2007):

Huawei

| darrio2007 a răspuns (pentru мαяdυк):

Eu am modem cu wi-fi de la UPC.Am scris doar o data parola si atat.

| мαяdυк a răspuns (pentru darrio2007):

Al meu e pe baza de carbid de aia

| darrio2007 a răspuns (pentru мαяdυк):

Hm! Faci misto sau mi se pare?

| DesireMaria a răspuns:

Pai trebuie sa ai un router adica un emitator de internet ca sa te poti conecta acasa la tine sau poti sa iti iei o cartela si activeaza-ti o extraoptiune cu net