| Ariya a întrebat:

De curand am achizitionat un Samsung Galaxy S II Plus cu abonament Cangur 12 de la Orange. Abonamentul presupune acces nelimitat la yahoo si facebook prin Portalul Orange.Am cautat pareri, insa tot am o nelamurire.Cand vreau sa accesez portalul nu merge:"Webpage not available".Am facut setarile APN, dar tot nu reusesc sa ma conectez la portal.Va rog sa ma ajutati cu cateva sfaturi, sper sa rezolv problema.Merci frumos!

Răspuns Câştigător
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Pentru a accesa destinatiile nelimitate este necesar sa pornesti portalul m.orange.ro din browserul standard al telefonului, sa ai setat punctul de acces "net" iar conexiunea mobila sa fie activa.

Cu prietenie,
Orange Helper

2 răspunsuri:
| AlexOnf a răspuns:

Ai traficul de date activ? Pentru a accesa o pagina de internet de pe mobil trebuie sa activezi fie Traficul de date, fie Wi-fi. In cazul tau e vorba de trafic de date, pentru ca folosesti internetul de la Orange.

| Ariya explică (pentru AlexOnf):

Pai... daca activez traficul de date nu imi ia din numarul de MB pe care il am inclus in abonament? Asa am patit cand am accesat Portalul Orange - facebook, desi era nelimitat.Scuze daca le incurc sau ceva, dar sincera sa fiu nu ma pricep deloc.Merci