| Bombonica2013 a întrebat:

am un Nokia c3 si cand il pun pe blocare taste, codul e 12345, daca scriu gresit de cateva ori codul nu mai pot sa il deblochez nici cu codul corect. Stitii cum pot sa schimb codul? si cat trebuie sa astept dupa ce nu mai pot sa scriu nici codul corect,pentru ca intai l-am lasat ceva vreme, am scos bateria, alea alea
Multumesc!

2 răspunsuri:
| DJMikeGMC a răspuns:

Asa e la orice Nokia. am c2 de exemplu si eu astept cam o jumatate de ora sau o ora ca sa mearga dupa ce se joaca altii pe el. pentru a schimba codul intra la setari>siguranta>coduri de acces>modif cod de siguranta, ai grija daca pui altu si l uiti nu mai ai ce face cu telefonul

| GEOsiDEEALOVE a răspuns:

Poi intri la setari si il deblochezi de acolo..Setari--Securty--auto Keylock...sau cauti ca iti arata acolo sa schimbi sau sa scoti codul de blocare al tastelor..si cand il scoti iti cere un cod, bagi codul care il bagi cand deblochezi tastele si gata ai scos de tot codul ...baftaa!