| anonim_4396 a întrebat:

Am și eu o mică curiozitate: Sunt la Vodafone nu de mult timp (un an si ceva aproape 2, in iulie fac 2 ani) si am primit o ofertă pentru abonamentele incheiate pe 2 ani si este un Huawei Y6 2019, oferta este cu 13 euro/luna, oferta este valabila pentru urmatoarele 5 zile. Sunt o persoana destul de nesigura si deja am 2 reactii mixte de la alte persoane. Deci pe scurt as vrea sa stiu 1. Daca chiar sa accept oferta? si 2. Cat de bun este acest telefon din oferta?
(PS:Am primit telefonul curent de la o cunostiinta, dar nici aceea persoana nu prea mi-a dat multe detalii cand l-am primit si oricum ma gandeam maine sa merg sa intreb dar nu stiu ce reactie va avea fiindca este genul de persoana cu mult mai nesigura decat mine)

3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Huawei Y6 2019 este un telefon slab din toate punctele de vedere:
https://www.gsmarena.com/huawei_y6_(2019)-9620.php
Mai mult, Vodafone il da scump. Sa spunem ca pachetul(abonamentul) oferit de Vodafone ar fi 5 euro/luna; restul de 10 euro/luna este pretul telefonului.
10 euro x 24 luni =240 euro pretul telefonului.

| AnNameWithE a răspuns (pentru anonimg):

Multumesc mult pentru raspuns!

| anonimg a răspuns (pentru AnNameWithE):

Cu plăcere! Am trecut în fugă peste cei 13 euro, și astfel i-am făcut de 15. Dar se înțelege că acel telefon nu-și merită banii ceruți de Vodafone.