| cocacolatbx a întrebat:

Am si eu o problema, am incercat sa imi tai cartela coamote sa o transform in micro sim, am reusit dar nu imi merge! Am Samsung galaxy s3 si nu merge cartela, este de la cosmote, si am taiatmo identica cu cea pe care o am de la Vodafone doar ca nu merge, si nu stiu ce sa facthinking Acum...ma puteti ajuta va rog mult de tot sad dau si funda

2 răspunsuri:
| franco2003 a răspuns:

Iti trebuie una speciala, intreaba la cosmote si zi sa o si taie ca poate nu ai aparat special de taiat

| AddushAndrada a răspuns:

Te duci la operatorul tău de telefonie şi soliciţi schimbarea SIM-ului cu un microSIM. În mod normal, această operaţiune ar trebui să fie gratuită şi identică din punct de vedere procedural cu o schimbare obişnuită a SIM-ului în caz de deteriorare sau pierdere.