| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema cu cardul de memorie de la telefon cand il conectez la PC imi apare "The disk cannnot be written to because it is write protection. Please remove the write protection from the volume Card in drive F:."

6 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Vezi ca pe una din parti este un butonas.
Pozitia lui trebuie sa fie "spre contactele
cardului".

| Elena35362 a răspuns (pentru horia2012):

Adica?

| horia2012 a răspuns (pentru Elena35362):

Cardul de la telefon e mic. Trebuie sa-l bagi intr-un adapator mare pentru a-l conecta la calculator. Adapatorul de card are un butonas intr-o laterala. Acel butonas trebuie mutat spre contacte.

| Elena35362 a răspuns (pentru horia2012):

Pai,asta e ca adaptorul nu are nici un butonas

| horia2012 a răspuns (pentru Elena35362):

Eu am 2 adaptoare si toate au:
http://www.cardurimemorie.ro/adaptor_microsd_sd/114.htm
In cazul asta incearca sa faci rost de la cineva sau cumpara, oricum o sa-ti trebuiasca.

| alexs99 a răspuns:

Trebuie sa muti pozitia in asa fel incat ea sa fi ''spre contactele cardului''.