| sebyku23 a întrebat:

Sal, am si eu o problema si va rog sa ma ajutati...cand incerc sa-mi pun muzica, video, poze, etc. pe flash card imi apare The disk cannot be wrotten to because it is write protected.Please remove the write protection from the volume in drive G... ce trebuie sa fac sa nu imi mai apara asta si sa mearga? imi trebuie neaparat

Răspuns Câştigător
| wintage a răspuns:

Pui cu adaptor banuiesc. Vezi ca adaptorul are lateral un buton, de fapt o chestie care se trage in jos si in sus, intr-o parte scrie LOCK. Pune pe partea opusa care este acum si va merge.

| sebyku23 explică (pentru wintage):

Nu are din pacate asa ceva

| sebyku23 explică (pentru sebyku23):

Dar am rezolvat cu cardul in tel si un usb de tel, mersi pentruraspuns si scuze ca nu.ti pot da funda, dar nu ma lasa

3 răspunsuri:
| Shammal a răspuns:

Creca are pe el un mic "buton" care il dai in stanga sau in dreapta