| Cristiana1906 a întrebat:

am si eu o problema.
de curand mi-am cumparat Samsung star 3, in Vodafone. de fiecare data cand intru pe internet, wi-fi-ul o ia " razna ", sa zic asa.
si nu tot timpul prind wi-fi. unde trebuie sa intru la setari sa imi pot seta sa-mi consume si din MB cand nu am wi-fi? straight face

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În primul rând, conexiunea wi-fi NU are legătură cu cea de date 3G/GPRS!
Pentru conexiunea wi-fi se fac setări în Meniul telefonului.
Iar pentru conexiunea de date se face activarea netului.

Pentru activarea şi setările de net GPRS ( conexiunea de date ) poţi face setările "automat" - vezi linkul OFICIAL :
https://www.vodafone.ro/....../index.htm

Dacă nu reuşeşti să le faci automat, atunci poţi face setările "manual", aşa cum sunt explicate la linkul oficial :
https://www.vodafone.ro/....../index.htm

Dacă "închizi" conexiunea wi-fi, atunci telefonul va folosi conexiunea de date 3G/GPRS şi va consuma din MB.

Chiar dacă NU ai internet inclus/credit pentru traficul de net, POŢI folosi conexiunea wi-fi!

Poţi să te conectezi la internet prin wi-fi, la o reţea din casă ( dacă ai internet la Pc/laptop atunci îţi iei un router wireless şi ai net prin wi-fi şi pe telefon ) sau din vecini ( depinde ce reţele găseşte ), ori de la un local cu wi-fi free.

Astfel NU vei plăti trafic de net.

Traficul de net se plăteşte doar dacă foloseşti conexiunea de date 3G/GPRS.

Toate cele bune.

| Hirom a răspuns:

Wifi pentru tel Star3 este ft slab dar s-ar putea sa fie o defectiune tehnica